Хочеш крутий текст? Складай ТЗ правильно!

Скласти докладне і грамотне технічне завдання для копірайтера – завдання не просте, досить довге й нудне. Тому багато хто воліє не витрачати на це свій час і просто каже автору тему, посил і приблизний обсяг. А на виході отримують зовсім інший текст, ніж очікували. Він не відповідає SEO-критеріям, поступається за всіма параметрами конкурентам. Як результат – такий текст просто не працює. Гроші витрачені даремно. Тому детальне ТЗ копірайтеру ставити важливо. І потрібно. Яким би нудним вам не здавався цей процес.

У статті ми коротко розповімо про етапи підготовки ТЗ і про пункти, які обов'язково повинні бути у вашому технічному завданні.

Вибирайте актуальну тематику статті

Якщо потрібно текст у розділ сайту, можете пропускати цей пункт. Але в разі розміщення статті на майданчику з хорошими показниками актуальна тематика дуже важлива.

Як знайти потрібні теми? Ми зазвичай робимо це за допомогою Serpstat. Для цього ми вбиваємо в пошуковому рядку сервісу наш основний запит, переходимо до розділу «Ключові фрази». Переглядаємо їх, обираючи відповідну тему. Потім вивантажуємо семантику за обраною темою.

Показники обраної теми в потрібному вам регіоні можна проаналізувати в сервісі Ahrefs, подивившись аналіз ключових слів. Звідти також можна вивантажити семантику, а потім об'єднати її з семантикою Serpstat і впорядкувати.

Аналізуйте тексти конкурентів й зберіть семантику

Визначившись з темою, вбиваємо її у пошук Google. Дивимося статті на сайтах, які потрапили в видачу на першій сторінці. Аналізуємо їх обсяг, частоту входження ключових слів, підзаголовки.

Частотність слів і семантичне ядро ​​показує seo-перевірка тексту на сайті Advego. З її допомогою можна виділити для своєї статті додаткові ключові слова.

Зберігаємо інформацію собі в файл. Її ми будемо використовувати при формуванні файлу з ТЗ.

Використовуйте синоніми і пошукові підказки

Чим більше буде у вас в статті синонімів, тим ширше буде її охоплення. В інтернеті безліч сервісів, які генерують синоніми. Використовуйте найбільш зручний для вас.

Не забувайте і про пошукові підказки в Гуглі. Вони відображають реальні інтереси користувачів, схожі з вашою тематикою. Тому їх теж потрібно використовувати при написанні тексту.

Також додаткові слова можна витягнути зі схожих пошукових запитів внизу сторінки Google.

Не забувайте про низькочастотні запити

Часто на такі запити взагалі не звертають увагу, що дуже даремно. Іноді стаття може ранжуватися в ТОПі саме по ним та приносити хоч невеликий, але високо-конверсійний трафік.

Виберіть кілька найбільш актуальних ключових слів з невеликою частотністю й включіть їх у своє ТЗ.

Вказуйте у ТЗ, яка повинна бути структура тексту

Якщо не хочете отримати полотно, що важко читається, вкажіть, які підрозділи повинні бути у статті. Великим плюсом буде, якщо ви самостійно підготуєте підзаголовки з використанням ключового запиту або його похідних.

Для кожного підрозділу можна вказати бажаний обсяг, а також ключові і додаткові слова, їх кількість.

Пропишіть обсяг і унікальність тексту

Здавалося б, такі банальні параметри, про які ніхто не забуває. Як би не так! Часто замовник не вказує загальний обсяг тексту, а унікальність вважає параметром за замовчуванням.

Справа в тому, що є різні сервіси перевірки текстів на плагіат, а також різні пороги допустимої унікальності. Для когось 85% – це відмінно, а комусь і 90% замало. Тому вказуйте у ТЗ сервіс, в якому потрібно перевіряти унікальність, а також її показник у відсотках.

Дайте автору максимум інформації

Розкажіть йому якомога більше про ваш продукт, дайте посилання на свій сайт. Чим більше інформації буде у копірайтера, тим соковитіше й інформативніше вийде текст. Особливо це стосується вузькопрофільних ніш, дані про продукти яких знайти складно, навіть загугливши їх.

Запам'ятайте: чим більше конкретики з вашого боку, тим менше води з боку копірайтера та ймовірності забути написати про щось важливе.

Підпишіться на новини

Залиште ваш e-mail, щоб отримувати новини.

Обговоримо ваш проект?
Dog