Чому пошукові системи могли «викинути» сторінку з індексу й що робити

Буває, що сторінки перестають конвертувати продажі, відбувається зниження трафіку. Це означає, що вони випадають з індексації пошуковими системами. Якщо таке було помічено одного разу, нічого страшного. Але якщо сторінки випадають постійно, необхідно повертати позиції сайту. Оперативна реакція на інформацію про нововиявлену проблему допоможе уникнути неприємних результатів.

Google Search Console допоможе перевірити, чи не пропала сторінка з індексації пошуковою системою.

Чому сторінки випадають

Погана якість контенту

Пошуковики пильно стежать за збереженням авторського права. Якщо на сторінці є не унікальний контент, то на веб-ресурс можуть бути накладені санкції пошуковими роботами. Через це сайт буде виключений з пошуку. Щоб цього не сталося, необхідно перевіряти розміщені тексти. Ми використовуємо різні сервіси для перевірки унікальності текстів, наприклад, text.ru або advego.

Якщо на сайті немає корисної інформації і він використовується тільки для активного ведення рекламної кампанії і продажу посилань, ресурс буде мати проблеми з індексуванням.

Краще рішення - підготовка якісного контенту й наповнення сторінок тільки корисною для користувачів інформацією.

Занадто оптимізовані тексти

У текстах, які пишуться для пошукових систем, є велика кількість ключових фраз. Такі тексти часом не приносять користі для клієнтів, тому вони пропадають з результатів в пошукових системах.

Деякі оптимізатори використовують чорні методи просування - розміщують прозорий текст з ключовими словами. Це не вплине на ранжування сайту в пошуку позитивно. Єдиний варіант - опрацювати контент самостійно та створити унікальні тексти.

Наявність технічних проблем

Сторінки можуть не потрапляти в пошук через деякі інші проблеми, серед яких:

Повторювані сторінки

Сторінки, що дублюються, негативно впливають на просування сайту. Це пов'язано з тим, що пошукові роботи не так добре ранжують ресурси з однаковими текстами. Наявність повторюваного контенту призведе до випадання сторінки з індексу.

Щоб перевірити дублікати, можно використовувати оператор «site:". Але такий пошук не підійде для великих сайтів. У такому випадку варто використовувати сервіси для перевірки дублікатів. У якості вирішення проблеми використовується тег «rel = canonical» або налаштування 301 редиректу для сторінок, що дублюються. Також можна просто видалити дублікати.

Низька якість веб-ресурсу

Робота пошукових роботів спрямована на демонстрацію користувачам якісного контенту. Якщо на сайті погане юзабіліті, занадто нав'язлива реклама, велика кількість спливаючих вікон - на сторінки будуть накладатися санкції.

Користувачі хочуть довіряти веб-ресурсам. Особливо, якщо мова йде про магазини або сайти, що надають будь-які послуги. Наявність контактних даних, гарантійної інформації, даних про покупку дозволить підвищити ранг сайту. Тому на сторінках повинні бути тільки правдиві відомості.

Низька якість посилального профілю

Одним з важливих факторів, що впливають на ранжування, є довідкова цитованість. Велике число куплених посилань і ресурсів за малий проміжок часу, безконтрольний продаж посилань ведуть до проблем з ранжируванням. Це пов'язано з тим, що пошукові роботи не сприймають подібних методів просування і прибирають такі сайти з пошуку. Тому до стратегій із закупівлі посилань варто підходити відповідально та готувати їх перед початком просування сайту.

Санкції від пошукових систем

Фільтри можуть накладатися з різних причин. Перераховані вище порушення можуть призвести до випадання сайту з пошуку через санкції, але це не всі проблеми. Search Console дозволяє вчасно відслідковувати актуальні проблеми веб-ресурсу.

Висновок

Якщо сайт перестав відображатися в пошуку, необхідно перевірити його за допомогою спеціальних інструментів, а пізніше - звернути увагу на чек-лист та з'ясувати, може на сайті є:

У висновку варто зазначити, що для коректної роботи сайту його необхідно регулярно перевіряти. В інтернеті для цієї мети можна знайти безліч інструментів. Якщо проблеми з ресурсом вирішити на етапі їх виникнення, можна уникнути санкцій та інших неприємних наслідків.

Підпишіться на новини

Залиште ваш e-mail, щоб отримувати новини.

Обговоримо ваш проект?
Dog