маркетинговый план что это картинка

Маркетинговий план: що це і для чого необхідний

Якщо ви хочете, щоб ваш маркетинговий план був ефективний, то ви повинні чітко розуміти, що він собою являє і навіщо взагалі потрібен. Його однозначно не можна розглядати, як документик в Word, зроблений тому, що так треба, і після складання якого можна повернутися до рутинних завдань. Це ваші відповіді на питання:

Кому потрібен маркетинговий план?

Якщо бізнес пливе за течією, і, не дивлячись на те, що його з кожним днем ​​обганяє все більше конкурентів, вас все влаштовує, то план маркетингу не потрібен. Але пам'ятайте, часто саме так улюблена справа повільно, але вірно вмирає.

Якщо ж у вашого бізнесу є цілі, хочеться більш активного розвитку, зростання і, звичайно ж, збільшення продажів, а також важливим є контроль ситуації, щоб рухатися у потрібному напрямку, вихід один - складання маркетингового плану.

Хто повинен складати план?

Безумовно, складання плану без участі власника бізнесу неможливо, адже він просто буде неефективним. Тільки керівник знає абсолютно всі підводні камені бізнесу та більше всіх прагне досягати цілей.

Хорошим варіантом буде підключити маркетолога компанії, а за його відсутністю найняти маркетингове агентство.

Зміст маркетингового плану

Універсального плану, який підійде всім, не існує. Розбиратися варто у кожній окремій ситуації, оскільки такі дрібниці, як, наприклад, тенденції ринку, аудиторія, геоположення мають вплив на його складання. Це легко пояснити на прикладі двох однакових компаній з рівним становищем на ринку, але які знаходяться в різних містах. Для них один і той же маркетинговий план не підійде, адже одна деталь їх відрізняє - геолокація.

Але все ж є три незмінних кита, на яких будується будь-який маркетинговий план:

Цілі

Дадуть відповідь на питання: хто ми такі? Чого ми хочемо? Коли ми цього хочемо?

Для чіткого визначення мети вам допоможе принцип SMART. Мета повинна бути: конкретна, вимірна, досяжна, актуальна і обмежена у часі.

Приклад хорошої мети: ЗБІЛЬШИТИ кількість продажів на 10% за 3 місяці за допомогою контекстної реклами.

Аналіз

Чим більше ви будете знати про свій бізнес, тим краще зрозумієте, які моменти поліпшити, куди його спрямувати, а також, що з інструментів працює, а що ні саме у вашому випадку. Так що аналізуємо всіх і вся.

Для початку визначаємо свою цільову аудиторію. Кращий спосіб зрозуміти, хто ваші клієнти, - скласти їх аватар.

Аватар клієнта - це детальна характеристика тієї людини, яка любить і вибирає ваш продукт. Скласти його досить просто. Для цього потрібно прояснити кілька моментів:

Друге - свот-аналіз. Вам необхідно тверезо оцінити свою компанію і визначити сильні та слабкі сторони, а також загрози, можливості, які можуть виникнути.

Третє - інші аналізи, які можуть вам допомогти. Наприклад:

Інструменти досягнення

Ви вже зробили всілякі аналізи і ось підходите до найцікавішої частини маркетингового плану. Інструменти досягнення цілей - це, по суті, ваші висновки зі зроблених аналізів.

Наприклад, висновок з аналізу конкурентів: чітке розуміння ваших переваг, складене УТП (Унікальна Торговельна Пропозиція), позиціювання та ціноутворення.

В інструментах досягнення ви також повинні визначити маркетингові заходи: наприклад, розробка інтернет-магазину, просування сайту, створення і просування сторінок у соціальних мережах, контекстна або таргетована реклама.

І головне - пам'ятайте, що готовий маркетинговий план - це всього лише частина розвитку компанії. Крім складання, його необхідно ще й ефективно впроваджувати.

Підпишіться на новини

Залиште ваш e-mail, щоб отримувати новини.

Обговоримо ваш проект?
Dog