Як швидко провести контент-аудит сайту за 7 кроків

Щоб постійно бути в курсі ситуації з текстами на вашому сайті, рекомендуємо проводити такі контент-аудити з певною періодичністю. З якою, залежить від кількості сторінок вашого сайту та його тематики. Але раз в 12 місяців аудит проводити варто.

Ці сім кроків – основа текстового аудиту сайту. Звісно, їх можна доповняти підпунктами, але ці сім – важливі й першочергові.

Шукаємо всі сторінки без текстів

Для цього кроку вам необхідно буде встановити на свій комп’ютер платний спеціальний софт, за допомогою якого можна просканувати сайт й зробити вивантаження. Наприклад, Netpeak Spider. Якщо не подобається саме ця програма, можна пошукати в інтернеті аналоги.

Якщо ваш сайт невеликий і реально вручну пробігтися по всім сторінкам, то можна обійтися й без софту. Але враховуйте, що вам потрібні усі сторінки:

Обов’язково створіть таблицю, куди будете вносити URL сторінок без тексту.

Визначаємо сторінки, для яких варто написати тексти

В цьому питанні, окрім вивантаження даних з сервісів або проходження сторінок вручну, вам потрібно проаналізувати, які підрозділи, категорії або окремі сторінки важливі для просування та є для вас пріоритетними.

Після цього варто подивитися в Google Analytics показники по цим сторінкам й, якщо вони вас не влаштовують, замовити написання текстів.

Варто також звернути увагу й на аналогічні сторінки у конкурентів. Подивитися, чи є у них тексти і які вони.

Перевіряємо якість наявних текстів

Передусім, треба перевірити їх унікальність. Робити це доведеться вручну. Сервіси, які ми радимо використовувати:

Значення унікальності повинно бути не менш, ніж 90%. В Advego вам видасть два показники, дивимося тільки на перший.

Також варто звернути увагу на частотність усіх слів. Зробити це можна на сайті advego.com/text/seo/. Традиційно частотність не повинна перевищувати 3%, але все залежить від текстів конкурентів. Якщо їх сторінки в ТОПі з частотністю головних ключових слів в 4%, вам варто притримуватися такого ж значення. Також можна звернути увагу на показник «Вода». В ідеалі він не повинен перевищувати 65%.

Далі дивимося, щоб у тексті були коректні заголовки h1-h6. Подивитися це можна або при скануванні сайту у програмі (Netpeak Spider, Screaming frog), або вручну через код сайту.

Візуально проглядаємо тексти на сторінці, щоб впевнитися у відсутності зайвих абзаців, виділених жирним шрифтом ключових слів, некоректно відображених списків і таблиць.

Звісно ж, важливим є й об’єм тексту. Чітких вимог тут немає, адже все дуже індивідуально, але все ж таки пошуковики люблять якісні лонгріди. Тож не варто писати тексти об’ємом менше 2000 символів.

Визначаємо сторінки, тексти на яких підлягають редагуванню

Тут все просто: треба подивитися, які сторінки приносять найбільше трафіку на ваш сайт. В цьому нам допоможе Google Analytics. Нам треба зайти в розділ «Джерела трафіку», потім обрати «Канали», «Organic Search» й подивитися «Сторінки входу». Обираємо період часу для аналізу (скажімо, півроку) та порівнюємо його з аналогічним періодом минулого року.

Дивимося всі важливі показники:

Якщо параметри погіршилися у порівнянні з минулим роком, то тексти точно варто переписати.

Оптимізуємо наявні тексти на сайті

Завдяки пункту вище ви визначили для себе сторінки, на яких хочете зробити тексти кращими.

Насамперед, треба проаналізувати тексти своїх конкурентів. Для цього заходимо в браузер з анонімного вікна та вбиваємо в пошуковик головний ключовий запит вашої сторінки. Відбираємо 5 сайтів, котрі знаходяться в ТОПі по даному запиту, копіюємо їх тексти та аналізуємо:

Звертаємо увагу на дизайн сторінки в цілому, додаткові елементи.

Потім дивимося, чого не вистачає в наших текстах й оптимізувати їх так, щоб вони були не гірше, ніж у конкурентів.

Перевіряємо наявність та якість мета-описів на сторінках

Один з останніх штрихів контент-аудиту, до якого в деяких власників сайтів руки доходять дуже не скоро, що є помилкою. Іноді для того, щоб підвищити позицію сторінки з гарним текстом, потрібно лише написати якісні мета-теги:

Подивитися наявність мета-тегів можна програмами, які ми вказували вище або все тим же способом вручну. Але софт тут буде більш зручнішим, бо покаже одразу усі мета-теги, їх об’єм, просигналізує, якщо кількість символів більше норми або навпаки.

Дивимося, чи є важливі для нас сторінки в індексі Google

Зробити це можна декількома способами:

Причин, через які сторінки можуть бути не в індексі, багато. Наприклад:

Як виявити та усунути ці причини – вже тема окремої статті. А як провести контент-аудит, ми вам розповіли.

Підпишіться на новини

Залиште ваш e-mail, щоб отримувати новини.

Обговоримо ваш проект?
Dog