Кейс розробки інтернет-магазину «Сток Чобіток»

Майже десятиліття знадобилося великим ритейлерам, щоб визнати онлайн-продажі не просто модним додатком до бізнесу. Сьогодні це не примха чи модний тренд, а один з важливих стратегічних напрямків на шляху до збільшення прибутковості за рахунок охоплення широкої кількості клієнтської аудиторії. У сучасному світі, якщо компанії немає в інтернеті, вона ніколи не стане відомою більшості потенційних покупців.

Прийняти рішення розвивати свою інтернет-платформу нелегко, адже це досить довгий шлях. Особливо, якщо на нього ступає компанія з уже реалізованими й чітко опрацьованими процесами офлайн продажів. Такий варіант бізнесу вимагає особливого підходу.

Наш кейс - це створення інтернет-платформи для мережі магазинів взуття та аксесуарів «Сток Чобіток».

Які вимоги були поставлені

У випадку з цим кейсом для нас було відразу кілька викликів:

Крім цього, ми поставили собі завдання побудувати зручну комунікацію з замовником, розставити правильні пріоритети при розробці, уникнути створення непрактичного функціоналу й знайти оптимальний баланс між обмеженнями системи й вимогами ведення бізнесу подібного спрямування. Проект виявився глобальним, тому ми хочемо поділитися з нюансами, які часто виникають в таких розробках.

Ключові завдання й моменти розробки кейсу

Для нас перший етап розробки - це завжди визначення основних завдань, від яких ми й відштовхуємося, підбираючи методи роботи.

«Cток Чобіток» - це ціла мережа фізичних магазинів, в яких дуже багато товару. Тривалий час бізнес функціонував виключно офлайн. І коли власник прийняв рішення замовити у нас розробку інтернет-версії магазину, перед нами виникло головне завдання: перенести його в цифрову сферу таким чином, щоб зручно було не тільки вже сформованому колу покупців, а й новим покупцям по всій країні.

Ускладнювала завдання необхідність врахування специфіки e-commerce, що повинна була залишатися комфортною для обох сторін: покупців і продавця. Не менш значущим залишався й момент конкуренції, тому наша команда поставила перед собою ще одну задачу - зробити інтернет-ресурс мережі «Cток Чобіток» «виділеним з натовпу», тобто максимально цікавим, зручним у використанні й презентабельним для звичайного споживача. Нами було потрібно розробити інтернет-магазин і зробити його повноцінним каналом продажів.

Особливості розробки дизайну проекту

Після визначення завдань й узгодження їх із замовниками ми приступили безпосередньо до дизайну проекту. В процесі нашими фахівцями були враховані не тільки основні принципи веб-дизайну, а й важливі правила юзабіліті (зручності для споживача), а саме:

Також ми запропонували клієнту нашу власну розробку - CMS InfoUnion, яка включає в себе базовий набір функцій. З їхньою допомогою управляти необмеженою кількістю товару, замовленнями й покупцями максимально легко. Головна перевага движку - SEO-адаптивність, а також розширення функціоналу, якщо в цьому є необхідність.

Розробляючи інтернет-магазин, ми ретельно працювали над основними його елементами

Каталог товарів

Був створений SEO-адаптивний варіант з прив'язкою до фільтру. Це дозволило при формуванні каталогу присвоїти кожному параметру унікальний ЧПУ URL, що в свою чергу має позитивний вплив на процес SEO просування інтернет-магазину в майбутньому. З фільтрів формуються сторінки, що дозволяють індексувати й просувати їх по НЧ-запитах, наприклад, «категорія + колір», «категорія + бренд», «категорія + розмір». Коли клієнт вибирає фільтр, відбувається автоматичне формування meta title, h1, description. Також для окремих категорій, товарів або сторінок одиночних фільтрів існує можливість задавати метадані по шаблонах.

Можливість групувати товар за кольорами

Подібна розробка дозволила присвоїти параметру кольору товару унікальну адресу. При фільтрації в загальному каталозі клієнт бачить обраний колір товару в фільтрі.

Картки товару

При їх створенні основний акцент був зроблений на фото великого розміру в декількох ракурсах, що дозволило максимально презентувати товар. До кожного з них була додана функція «зум», що при наведенні курсору показує оригінал зображення.

Характеристики виведені внизу під основною картинкою. А в адміністративній панелі можна зробити одне або кілька властивостей товару посиланням на певний фільтр. Така можливість допомагає виконати перелінковку між сторінками інтернет-магазину, а також полегшити пошук і підбір позицій самим клієнтом. Подібне рішення позитивно працює на SEO-просування і юзабіліті сайту одночасно.

Зручне оформлення замовлення

Все це можна зробити на одній сторінці, оскільки логіка виконання завдання побудована на появі доступних способів доставки й оплати при виборі покупцем свого міста. Також ми інтегрували популярний сьогодні в Україні спосіб доставки товару «Новою Поштою» за допомогою API. Він дозволяє вибирати місто й найближче відділення.

Мовні версії інтернет-магазину

При розробці ми зробили сайт доступним на двох мовах: українською та російською, але можна додавати й інші вже без нашої участі.

Для SEO-просування ми також підготували майданчик

А саме:

Підсумок нашої роботи

Після розробки онлайн функціоналу інтернет-магазин взуття та аксесуарів «Сток Чобіток» відразу ж був запущений. На даний момент ресурс працює і вже приносить стабільний прибуток.

Але роботи по його поліпшенню досі ведуться і в першу чергу самим замовником, адже тільки ретельний аналіз і постійний моніторинг дозволяє удосконалювати роботу бізнесу.

Підпишіться на новини

Залиште ваш e-mail, щоб отримувати новини.

Обговоримо ваш проект?
Dog