тренды контекстной рекламы 2021

Останні тренди в контекстній рекламі і чого чекати в 2021 році

Тенденція до максимальної автоматизованості роботи рекламних інструментів триває, і 2020 рік - не виняток. У минулому році відбулися деякі зміни у функціонуванні, налаштуванні та управлінні контекстної реклами, багато з яких помітно полегшили роботу контекстологів. Все ж деякі зміни наробили шуму, оскільки порушили роботу звичних алгоритмів. Раніше дієві прийоми раптом перестали працювати, що призвело до зниження конверсії і подорожчання кліка. Детальніше про зміни у 2020 і до чого готуватися в 2021 - далі в статті.

Зміни в контекстній рекламі: новинки 2020 року

Зміни, що відбулися, неминуче вплинули на роботу контекстологів, а також на ефективність рекламних кампаній. Деякі зміни спростили роботу фахівців, інші ж змусили підлаштовуватися під нові правила, змінюючи звичну схему роботи.

Нововведення, що набули чинності, повністю відповідають останнім трендам, які полягають у максимальній автоматизації роботи кампаній, спрощення управління та контролю над кампаніями, посилення перевірок і контролю з боку рекламних систем.

Що змінилося? Якщо говорити про популярний сервіс контекстної і пошукової реклами Google Ads, то тут відбулися такі зміни:

Значні зміни торкнулися Google Analytics. У 2020 році вийшов новий ресурс Google Analytics 4.

У порівнянні з попереднім лічильником Universal Analytics, Google Analytics 4 відрізняється зовнішнім виглядом, а також швидше і легше налаштовується. Головна відмінність даного ресурсу полягає в тому, що аналітика будується навколо подій, а не на сеансах і сторінках. Також в Google Analytics 4 стали доступними функції ML і NLP. Крім цього, було поставлено наголос на конфіденційність. Тепер не потрібно встановлювати cookies. Google Analytics 4 легко і швидко інтегрується з усіма продуктами Google, а також дозволяє побачити весь шлях користувача на різних пристроях.

Перед установкою нового Google Analytics 4 не потрібно видаляти старий лічильник UA. Вони будуть працювати паралельно один з одним.

Прогнози на 2021 рік

Тенденція до повної автоматизованості незабаром призведе до того, що контекстолог стане помічником робота. Відхід від ручної керованості кампанії і максимальна автоматизація алгоритмів - ось головні зміни майбутніх років. Від людини потрібно тільки внести текст заголовка, текст самого оголошення і картинки, на підставі чого система сама створить рекламу і покаже її тому, хто на її думку найімовірніше зробить конверсійні дії на сайті. Якщо раніше автоматизовані інструменти призначалися для звичайної людини (самостійного рекламодавця), у якого немає навичок ручної настройки кампанії, то зараз такими системами стали користуватися профільні фахівці. Настав той час, коли машина може швидше і ефективніше впоратися з завданнями по налаштуванню і управлінню рекламною кампанією.

Фахівцям з контекстної реклами необхідно звернути увагу на тенденцію до машинного навчання. Занурившись у цю технологію, фахівець почне розуміти принцип роботи нових алгоритмів, що значно підвищить його конкурентоспроможність на ринку. Затребуваними стають навички роботи над кампаніями з урахуванням особливостей маркетингу. Важливим стає не технічна робота зі збору семантики, а вміння формувати унікальну торгову пропозицію, а також тактика і стратегія роботи з аудиторією, інструментами, креативом і т. д. Людина продовжує керувати алгоритмами, проте вже в дещо зміненій якості. У відповідальність контекстологів входять підготовчі роботи, що включають аналіз аудиторії, ринку, конкурентів, налаштування веб аналітики, вибір цілей для просування, розробка стратегії, побудова гіпотез, оцінка ефективності. Порада фахівцям - це навчитися працювати з автостратегіями, а також довіряти їх роботі.

Пошукова реклама як і раніше залишається найефективнішим каналом і джерелом трафіку. Кампанії в мережах - це більше медійний продукт, незважаючи на те, що контекстно-медійна мережа Google також може показувати хорошу рентабельність. Величезний плюс - розвиток можливості відеореклами, що особливо простежується у Google з його масштабним потенціалом YouTube.

2021 рік принесе ще чимало новинок, за якими варто стежити, щоб завжди залишатися в темі.

Підпишіться на новини

Залиште ваш e-mail, щоб отримувати новини.

Обговоримо ваш проект?
Dog