Спосіб отримання API-ключа для Google Maps

Ті, хто користуються Google, а саме сервісом Maps, напевно помітили, що у 2019 році на екранах стала виникати помилка з текстом «For development purposes only». Це вказує на те, що необхідно обзавестися Google API Key, для сервісу Maps.

Разом з цим вступили в силу певні умови, згідно з якими Google щомісяця надає 200$ на використання так званих лімітів для карт. Якщо виділену квоту не перевищувати, тоді сервіс буде надаватися безкоштовно. Незважаючи на те, що це безкоштовні ліміти, всі послуги, що надаються, знадобиться прив'язати до платіжного акаунту, в ролі якого виступає кредитна карта.

Етапи отримання API-ключа

1. Спочатку створюємо обліковий запис Google (плата за це не береться). Коли акаунт в Google є, тоді переходимо далі.

2. Тепер перемикаємося на сторінку - https://cloud.google.com/maps-platform/, де натискаємо на кнопку з написом «Get Started». У вікні, яке з'явиться після цього, потрібно буде вибрати «Maps», потім клікнути по клавіші «Continue».

3. При створенні ключа вперше потрібно створити проект. Для цього слід ввести ім'я проекту, погодитися з умовами Гугла, поставивши галочку (вони розташовані знизу).

4. Після робимо підключення системи оплати, щоб отримати можливість використовувати API, створивши обліковий запис. При небажанні робити прив'язку реальної платіжної картки, в банку можна запросити відкриття карти віртуального типу, яку доведеться поповнити на суму 1 долар і підключити її.

5. Вибравши країну, ставимо галочку, тим самим погоджуючись з умовами, потім натискаємо на кнопку «Прийняти і продовжити».

6. Вводимо особисті дані. Нижче ви можете подивитися приклад.

Крім цього знадобиться ввести дані своєї кредитної картки, де обов'язково вказується її номер, термін дії, контактний телефон, ім'я, прізвище, CVV.

Далі активуємо початок пробного безкоштовного періоду. В результаті проведення описаних дій Google перевірить зазначену картку, вилучить раніше внесену на неї суму, в розмірі 1$ (пізніше гроші повернуться). Внаслідок підключення платіжного акаунту відбувається щомісячне нарахування на нього ліміту використання карт на безкоштовній основі.

Після всього надається унікальний API-ключ. Його обов'язково потрібно десь зберегти, оскільки він буде потрібний при подальшому використанні сервісу.

7. Далі для отриманого API-ключа буде потрібно включити деякі обмеження, щоб його не могли використовувати сторонні люди в разі втрати або крадіжки. Переходимо до розділу «Захистити дані».

Далі треба вибрати дозволений тип додатків http-джерела переходу. В процесі вказівки адреси свого сайту необхідно враховувати доступність його за такими піддоменами - www, http/ https. Якщо потрібно, то доведеться прописати всі відомі варіанти, як доменів, так і їх піддоменів. Залишивши це поле порожнім, отриманий API-ключ можна буде використовувати з будь-яким сайтом.

На вкладці, де вказані допустимі API, зупиняємо вибір на Maps JavaScript API.

Підсумок

Отриманий API може бути переданий розробникам для використання його в модулі CMS-системи або коді сайту.

Коли передбачається використовувати великі ліміти, можна розглянути такі альтернативні сервіси, як:

Підпишіться на новини

Залиште ваш e-mail, щоб отримувати новини.

Обговоримо ваш проект?
Dog