Чому не варто зупиняти просування бізнесу у період епідемії?

Новий 2020 рік уже став знаковим для всього світу, причому знаковим зі знаком «мінус». Коронавірус COVID-19 не тільки забрав безліч життів, але також паралізував діяльність бізнесу по всьому світу. Україна, на жаль, не стала винятком. Багато підприємців в період карантину відмовляються від запланованих проектів, включаючи SEO-просування свого бренду.

Безумовно, таку позицію можна зрозуміти. У період поточного безгрошів'я та неясних перспектив кожен прагне заощадити. Однак чи правильно це в перспективі? Однозначно ні.

Чому ні?

Просування бренду - це завжди робота на випередження. Карантин рано чи пізно закінчиться, діяльність підприємств відновиться, відновиться і конкуренція між гравцями ринку. І тут важливу роль буде грати стартова позиція.

Результат нескладно спрогнозувати. Ті, хто в цей непростий період відпочивав, виявляться позаду тих, хто вів роботу на перспективу. Адже період карантинної «сплячки» - найкращий час для того, щоб привести веб-представництво свого бізнесу в повний порядок, зробивши те, на що не вистачало часу в період активності.

Отже, маніпуляції з просування сайту в період карантину можна розділити на 2 категорії - екстрені і довгострокові.

Екстрені заходи веб-маркетингу

До таких належать методи, що проводяться точково з метою аналізу ефективності сайту, а також нагадування цільової аудиторії про актуальність бренду і його діяльності в період пандемії.

Робота з клієнтами

Робота з клієнтом не повинна бути припинена в період пандемії. Перерваний контакт стане гіршим злом, оскільки після закінчення карантину доведеться буквально починати все заново. Що слід робити?

Робота з рекламою

Насамперед слід скоротити витрати на рекламу. У період зниження попиту зайві витрати ні до чого. Необхідно проаналізувати віддачу тих чи інших рекламних майданчиків, залишивши тільки найбільш ефективні з них.

Найкраще буде відмовитися від зовнішньої реклами та реклами торгових точок (магазинів), зробивши акцент на веб-рекламі та можливості роботи онлайн. Це дозволить заощадити кошти на неактуальних зараз білбордах і сітілайтах, при цьому інтернет-просування буде як і раніше працювати на вас.

Інформація для клієнтів про можливість доставки

Вище ми вже акцентували увагу на важливості продовження діяльності компанії у віддаленому режимі. Ще важливіше - якісно повідомити про це цільову аудиторію. Слід розмістити на сайті докладну інформацію про систему доставки, цінову політику й т.д. Навряд чи варто нагадувати про важливість роботи зі сторінками товарів. Вони повинні бути, як і раніше інформативними та грамотно оформленими, особливо в питаннях з наявністю/відсутністю товару на складі.

Довгострокові заходи веб-маркетингу

Робота на перспективу - завдання номер 1 під час карантину. Причини ми згадали на початку статті. До числа довгострокових заходів веб-маркетингу можна віднести аналіз конкурентів і активності аудиторії, підготовку нової рекламної компанії, а також технічні роботи над сайтом.

Доопрацювання сайту

Технічну складову сайту, його юзабіліті та інші важливі з точки зору SEO питання найкраще коригувати в період карантину. Слід провести аналіз сайту і здійснити наступні доопрацювання й виправлення:

Актуальною стане доопрацювання сайту, що не має системи фільтрації. Система розгалужених фільтрів підвищить юзабіліті ресурсу, зробить його більш гнучким для користувача в період карантину (та й у майбутньому теж). Особливо доречною зараз є графа сортування товару за ознакою «тільки в наявності».

Аналіз діяльності конкурентів

Період пандемії - найкращий час для аналізу. Найкраще направити свою аналітичну діяльність на опрацювання провідних конкурентів, виявлення їх переваг в питаннях юзабіліті і SEO-просування.

Звертати увагу потрібно на такі моменти, як:

Не варто сильно акцентувати на технічній складовій сайту-конкурента. Важливо взяти в першу чергу те, що можна легко і швидко інтегрувати під свій веб-ресурс.

Аналіз активності відвідувачів

Динаміка відвідувань сайту завжди важлива, оскільки конвертація відвідувача в покупця - це кінцевий результат будь-якої маркетингової компанії. Важливо проаналізувати всі показники відвідуваності сайту в період карантину (і до його початку теж), щоб скласти портрет цільової аудиторії та відстежити динаміку її поведінки.

Розробка нової рекламної кампанії

Реклама залишається найважливішим інструментом просування бізнесу. Робота з соціальними мережами, популярними блогами, форумами та іншими відповідними майданчиками для розміщення реклами - актуальне завдання у період пандемії. Це дозволить сформувати нові джерела залучення цільової аудиторії, що допоможе в створенні нової рекламної та маркетингової кампаній в подальшому.

Підпишіться на новини

Залиште ваш e-mail, щоб отримувати новини.

Обговоримо ваш проект?
Dog