PPC тренди 2019, про які варто знати

У 2018 році відбувся новий величезний крок вперед в світі PPC-маркетингу.

Ми стали свідками значних змін в Google, зокрема, ребрендінгу AdWords в Google Ads; появи нового представлення (тобто інтерфейсу) Google Ads, а також запуску різних нових типів кампаній, функцій, технічних можливостей, можливостей таргетингу і інструментів.

У той же час на Bing Ads ми спостерігали запуск безлічі нових функцій, можливостей вузьконаправленого пошуку, звітів та інших удосконалень - але найбільш хвилюючою новиною стала поява LinkedIn profile targeting - таргетингу профілю в LinkedIn.

Крім того, ми спостерігали підйом Amazon як потенційного серйозного конкурента Google, причому рекламодавці перенаправляють бюджет в Amazon, тому що зараз все більше людей починають пошук продукції через Amazon, а не Google.

Отже, що приготував 2019 рік для РРС-маркетингу?

У минулому році до найгарячіших трендів відносили штучний інтелект, голосовий пошук, вибір цільової аудиторії і автоматизацію.

Однак в 2019 році у всіх на думці два очевидних тренда: робота на цільову аудиторію і автоматизація.

Але це ще тільки початок.

Представляємо 10 основних напрямків 2019 року, про які вам потрібно знати, включаючи контекстну рекламу, платну рекламу в соціальних мережах і ремаркетинг, на думку 28 провідних експертів в сфері РРС-маркетингу.

1. Аудиторія, а не ключові слова

Аарон Леві з Elite SEM вважає, що в 2019 році ключові слова почнуть відмирати, так як рекламодавці будуть перемикати увагу з типу відповідності та термінів на контекст і людей.

- Це назріває вже досить довго; пошукові системи дали нам дуже багато додаткових важелів, крім ключових слів, - каже Леві. - Я вважаю, що наступний рік стане початком кінця ключових слів як первинного важеля пошуку.

 Але не всі ще готові заявити, що ключові слова мертві, включаючи Ендрю Лолка з SavvyRevenue.

- Якщо ви не використовуєте цільову аудиторію, то ви неправильно користуєтеся РРС, - вважає він.

- Ключові слова не втратять свою важливість, але орієнтація на аудиторію в пошукових мережах в 2019 році буде не менш значущою для забезпечення якісних результатів, - каже Лолка.

Крісті Олсон, глава Evangelism for Search, Microsoft, також не готова оголосити, що ключові слова мертві.

- Але що і далі буде відрізняти кращих в своєму класі пошукових маркетологів від рядових роботяг, це те, як дані про цільову аудиторію будуть сегментовані і використані в стратегії орієнтування аудиторії, - заявляє вона. - Ключем до успіху в 2019 році і далі буде створення детальної стратегії для різних типів аудиторії та списків аудиторій, а також те, як ви зумієте розділити їх на шари (з позитивними і негативними типами ставок) для формування вашої стратегії оплачуваного пошуку.

Пурна Вірджи, старший менеджер з міжнародної взаємодії компанії Microsoft, пропонує приділяти більше часу створенню та оптимізації вашого сегмента замовників.

- Вивчайте їх ще краще, щоб зробити ваші рекламні повідомлення максимально релевантними і персоналізованими, - каже вона. - У 2019 це буде дуже і дуже важливо!

Брук Осмудсон, старший менеджер з цифрового маркетингу компанії NordicClick Interactive, вважає, що в 2019 році цільові аудиторії і ключові слова будуть працювати рука об руку, відзначаючи, що «життєво важливо вивчити, які типи аудиторій насправді цікавляться вашими продуктами та послугами».

- Орієнтація на аудиторії, що виникли після запуску на ринок, виявилася ефективною [в 2018 році], а використання ремаркетингу, заснованого на аудиторіях що знаходяться на верху продажів, що виникли після запуску на ринок, може допомогти у формуванні великої вороночної стратегії, - каже вона.

2. Автоматизація + людський розум

Автоматизація - це не майбутнє. Це вже теперішнє.

- Насправді, чого ми чекаємо від пошукових систем, так це ще більшої автоматизації, - каже Фредерік Воллез, генеральний директор компанії Optmyzr.

- Google заявив, що його пошукова реклама повинна бути «рекламою, яка працює для всіх», і вони прагнуть до цього, - каже він. - Вони вважають, що автоматизація допомагає все більшій кількості організацій досягти успіху в області пошуку, тому ми побачимо ще більше «розумних» функцій від Google, і з ними нога в ногу буде йти Bing.

Бен Вуд, директор з цифрового маркетингу компанії Hallam, очікує, що Google Ads продовжить удосконалювати свої вбудовані функції автоматизації.

- Ми наближаємося до тієї точки, коли краще змиритися з інструментами автоматизації Google, а не бойкотувати їх на користь сторонніх інструментів, - каже він. - Не секрет, що Google хоче, щоб рекламщики використовували їх автоматизовані системи ставок в своїх кампаніях, підвищуючи число точок відбору даних, які використовуються в складі біддінгових стратегій.

Але все це не означає, що вам слід турбуватися про те, що вас замінить машина. Поки що.

- Це не буде гонка за першість машини або людини, - додав Воллез. Це буде змагання між РРС-фахівцями, - ті, хто здатний краще використовувати можливості машин, виявиться переможцем в цій конкурентній боротьбі.

Ілля Черепахін, виконавчий медіа-директор компанії «Акронім» також зазначив:

- Із запуском адаптивних оголошень Google, останніми змінами у функції точної відповідності і зростанням популярності орієнтування на аудиторію епоха ручного управління кампаніями йде в минуле, - каже він. - Особливо при роботі з великими масштабами машини досить успішно навчаються.

Це означає, що потрібно скористатися можливістю і вивільнити свій час, дозволивши машинам виконувати найбільш важку роботу, - каже Вірджи.

- Якщо ви витрачаєте багато часу на повторювані завдання, такі як відстеження ставок або звіти, ви можете автоматизувати їх навіть більше, щоб приділяти час тому, що дійсно має значення: своїм клієнтам, - каже вона.

Нава Хопкінс, стратег з інновацій компанії WordStream, погоджується з цією думкою:

- Постарайтеся делегувати рутинну роботу (управління ставками, варіантами ключових слів та ін.) автоматизації та машинному навчанню, залишивши собі завдання, що вимагають творчого підходу і знання бренду/сфери діяльності (створення реклами, розробка стратегії кампанії та ін.).

Оцінка машинних рекомендацій стане надзвичайно важливою в 2019 році і далі.

- Деякі з них хороші, деякі - не дуже, - каже співзасновник компанії AdAlysis Бред Геддес. - Розумні маркетологи повинні розуміти, коли слід користуватися перевагами машин, а коли - ігнорувати їх.

3. Amazon і можливості реклами

Зараз для маркетологів як ніколи важливо диверсифікувати свої витрати на РРС на наступний рік, вважає Уеслі Маклаган, перший віце-президент з маркетингу компанії Marin Software.

 

- Ми очікуємо, що компанія Amazon продовжить свій успішний ріст, а стратегія Sponsored Product Ads і інші формати стануть ключовим аспектом успішної PPC-стратегії, особливо для товарів широкого споживання і роздрібної торгівлі, - вважає він.

Ліза Реслер, засновник компанії Big Click Co., вважає, що 2019 рік стане відмінним періодом для компаній, що спеціалізуються на електронних продажах, тому що у них буде більше можливостей достукатися до покупців завдяки вдосконаленій персоналізації і точності:

4. Управління акаунтом і роль РРС-маркетологів

Штучний інтелект залишається двигуном прогресу РРС-кампаній, - вважає Марк Пуар’є, генеральний директор компанії Acquisio, - але і керівники кампаній точно не залишаться без роботи.

- Насправді, керівники кампаній тепер можуть проводити власні змагання по машинному навчанню для вибору системи, яка забезпечить їх клієнту або компанії найкращі результати, - вважає він. - У міру того, як людям стає комфортніше працювати з цими технологіями, і вони все частіше приймають їх, змагання між машинами за кращий результат в цьому році будуть набувати популярності.

Деніел Гілберт, генеральний директор компанії Brainlabs, вважає, що всім РРС-менеджерам пора задуматися про те, як адаптувати свої навички в епоху машинного навчання.

- Ми ще не на тому етапі, коли штучний інтелект здатний перевершити людський, але вже наближаємося до нього, - каже він. - Знання того, як застосовувати автоматизацію і навички розробки, такі як аналіз нового ринку, оформлення перехресних стратегій і комплексні конкурентні стратегії, є обов'язковим для кожного працюючого в цій галузі.

Фредерік Воллез вважає, що фахівцям у сфері РРС належить розробити безліч стратегій в 2019 році, щоб знайти своє місце у все більш автоматизованій галузі.

- Я вважаю, що накладення грамотного менеджменту на автоматизацію систем забезпечить оптимальні результати, і у фахівців з'явиться безліч можливостей блиснути своїми талантами, - говорить він.

Так що ж чекає PPC-маркетологів?

- PPC-маркетолог майбутнього буде використовувати розумну автоматизацію для біддінгу, тестування і подання оголошень і вилучення запитів з метою створення більш ефективних акаунтів, а також розробить для себе інструмент, за допомогою якого зможе успішно конкурувати з машиною: орієнтацію на замовника (або боса!) - вважає Кірк Вільямс, власник компанії ZATO. - Ми бачимо майбутнє платного пошуку в ефективних акаунтах, що дозволяють фахівцям у сфері РРС (яким потрібна їхня робота) вкладати свій час в пошук і рішення проблем, аналіз, звіти, оптимізацію показника ефективності реклами, планування і ... можливо, наради.

Сьюзан Веноград, директор акаунт-групи компанії Aimclear, зазначає, що, управляючи всіма цими цифрами і займаючись всієї цієї математикою, ніколи не варто забувати про те, що ти - маркетолог!

- Відточуйте цю навичку, - каже вона, - і ви зможете залишатися попереду, тому що вам не доведеться замислюватися про те, які алгоритми змінюються або які функції зникають, тому що ви не будете так сильно прив'язані до них.

5. Атрибуція і крос-канальна реклама

Все більше компаній розуміють, що ми живемо не в одноканальному світі, і реклама (або маркетинг в цілому) повинна більше ніж будь-коли спиратися на різні платформи, - говорить Мішель Морган, директор відділу обслуговування клієнтів компанії Clix Marketing.

Саме з цієї причини Емі Бішоп, власник компанії Cultivative, очікує підвищеної уваги до крос-канальної та крос-девайсної атрибуції.

- Стає все легше і легше створювати добре скоординовані багатоканальні кампанії, однак розрізнена звітність продовжує залишатися проблемою для багатьох організацій, - вважає вона. - Я очікую підвищення інвестицій в звітність і маркетингові технології атрибуції, і підвищення тиску на всіх маркетологів з метою встановлення взаємозв'язків між каналами і пристроями, оскільки це має відношення до результатів.

Проблема?

Ідеального виходу немає, - каже Морган.

Рішення?

- Постійно змінювати і підлаштовувати моделі, засновані на результатах, - вважає Морган. - Не існує єдиної моделі атрибуції, що підходить для всіх організацій, тому саме ми маємо знайти те, що підходить для нашої унікальної схеми бізнес-моделі.

Піт Клюге, керівник групи маркетингу компанії Adobe Advertising Cloud, пропонує своє рішення. Він вважає, що грамотні маркетологи повинні намагатися перенести свій досвід рекламування в 2019 рік.

- Рекламодавці повинні розуміти, що залучення клієнтів та утримання їх на кожному етапі воронки продажів вимагає забезпечення позитивного досвіду, завдяки якому вони захочуть отримати більше, - і пошук часто стає частиною цього шляху, - говорить він. - Забезпечення позитивного рекламного досвіду, особливо в тому, що стосується пошуку, стане основою будь-якої маркетингової кампанії, коли ми будемо рухатися вперед, в майбутнє.

Маклаган додає:

- Світ пошуку, соціальних мереж та електронної торгівлі зливаються воєдино, тому маркетологам потрібно буде мати повне уявлення про все шляху, який проходить клієнт, для більш точного розуміння ефективності кампанії та атрибуції і відповідного розподілу бюджету.

6. Реклама

Але і сама реклама - ті повідомлення, які бачать користувачі - не втратить свою важливість.

- Чи використовуєте ви RSA, текстові оголошення, третій заголовок (можна посперечатися, чи слід уникати цього рядка чи ні), важливо стежити за узгодженістю ваших рекламних повідомлень, - каже Джедс.

  

Полін Якобер, засновник і генеральний директор групи компаній Group Twenty Seven, додає:

- Крім того, при наявності декількох версій заголовків і описів, доступних для нас, я передбачаю, що стратегічні маркетологи повинні будуть ретельніше обдумувати, чи підходять заголовки один, два і три до рядків опису один і два (і не забувайте про розширення!)

7. Відео

Хопкінс зазначила, що слід включати соціальні мережі (особливо відео) в свої стратегії, оскільки соціальні мережі все більше потрапляють на сторінки з результатами пошуку.

- Навіть якщо ви не бажаєте витрачати гроші на відео-рекламу (середня вартість перегляду становить 0,02 долара США), ви все ж можете використовувати YouTube в якості таргетингу аудиторії для своїх пошукових кампаній, - говорить вона. Це особливо корисно, якщо ви працюєте в дорогій галузі, і вам потрібно обачно підходити до розподілу бюджету.

  

Гілберт додав, що відео стає основним типом мобільного контенту.

- Ми побачимо, як платформи стимулюють рекламодавців підлаштовуватися під нові явища, наприклад, недавні вертикальні відео-оголошення від Google, - зазначає він.

8. Ремаркетінг

Ларрі Кім, генеральний директор компанії MobileMonkey, заявляє, що в 2019 році він спеціалізується виключно на ремаркетингу. Чому?

- Тому що у нього набагато вищі показники ефективності і курс конверсії.

 

Він також поєднує ремаркетинг з форматом оголошень Facebook Click to Message.

- Поєднання цих двох підходів забезпечує таку рентабельність інвестицій, яку я не бачив з 2013 року, коли ціни на рекламу були набагато нижче, - додає він.

9. Побудова бренду

2019 рік буде роком побудови брендів, вважає Джеф Аллен, президент компанії Hanapin Marketing.

- РРС-фахівці так зациклені на рентабельності інвестицій, що починають забувати, що в маркетингу також існує створення попиту на товари, і, я сподіваюся, створення прихильності бренду, - говорить він. - Від візуальної реклами до YouTube і підтримки пошуку за деякими низькопродуктивними ключовими словами ... цифровий маркетинг в 2019 році перестане намагатися зробити кожен клік прибутковим, а почне сегментування стратегій по цілям.

- Платформи і тактики будуть приходити і йти, а концентрація уваги на пріоритетності відповідності бренду і прихильності бренду витримає серйознішу перевірку часом, - додала Веноград.

10. Нові види реклами, розширення і функції

Безсумнівно, в 2019 році з'являться деякі «незнайомці» РРС-маркетологів.

 

Тобто, нам відомо, що з'явиться кілька нових видів реклами, звітів та інструментів - але якими вони будуть, ми ще точно не знаємо.

- Реклама місцевих послуг з'явиться по всій країні і пошириться на нові галузі. Ми очікуємо зміни обсягу запитів від стандартного ключового слова в текстовому оголошенні до сторінки переходу, і починаємо замислюватися про локалізацію і конверсії на основі можливостей, - вважає Леві. - На мою думку, реклама почне проникати в інші аспекти Google і Bing, наприклад, карти, панелі знань, поля відповідей тощо, так як Google починає монетизувати «нульову позицію» і стимулювати рекламодавців утримувати своїх користувачів на сторінці результатів пошукової системи SERP.

Підводячи підсумки, можна сказати, що все це робить РРС-маркетинг таким складним і таким результативним.

Джерело: searchenginejournal.com

Підпишіться на новини

Залиште ваш e-mail, щоб отримувати новини.

Обговоримо ваш проект?
Dog