Акаунт менеджер: яким повинен бути цей фахівець?

Інформація – один з ключових ресурсів, яким володіє діджитал агентство. Саме від правильної передачі інформації від клієнта до фахівця залежить успішність проекту, що, в свою чергу, впливає на лояльність клієнта і прибуток компанії.

За своєчасну і точну передачу інформації відповідає аккаунт-менеджер – сполучна ланка між спеціалістом і замовником. Якими ж якостями повинен володіти він – живий клієнтський довідник – щоб «і вівці цілі, і вовки ситі», – читайте нижче.

Самоорганізованість

В середньому АМ веде від 10 різнопланових проектів. Кожен проект має свій статус, нюанси, команду фахівців і характер замовника. Загальне одне – робота повинна бути виконана точно в строк. Тому завдання акаунт-менеджера – організувати всі процеси таким чином, щоб робота була виконана вчасно, фахівці не були перевантажені, а замовник отримав бажаний результат.

Це завдання вимагає в першу чергу організованості та дисципліни від акаунт-менеджера, тому що він повинен контролювати хід робіт. А якщо він не може контролювати себе – як йому контролювати інших?

Сюди ж відносимо тайм-менеджмент і своєчасну передачу інформації.

Гнучкість

Людський фактор – вірний друг роботи акаунт-менеджера. Всі люди різні – чи то замовник або фахівець в команді. До кожного потрібен свій підхід, в той час, щоб акаунт менеджер залишався вірним собі. Тут і включається людська «гнучкість», такт, емпатія і інші психологічні особливості. Важливо вміти швидко переключатися між різними типами замовників.

Нестандартне мислення

Мислити категоріями можливостей – ось одне з ключових завдань акаунт-менеджера. Найчастіше те, що необхідно клієнту – всього лише один з варіантів реалізації його основної проблеми. Виявити цю проблему раніше клієнта і запропонувати кілька варіантів рішення – must to do в роботі.

Людяність

Якщо відходити від категорії мислення «він замовник, я виконавець», а розуміти людину і щиро намагатися їй допомогти – працювати буде в рази легше і більше в кайф.

Можливість швидко навчатися

Це специфіка діджитал середовища, але акаунт-менеджер повинен бути в курсі всіх змін та нововведень ринку і вже готувати стратегії по роботі з ними.

Довіряти і вміти делегувати

Завдань багато. Багато тих, які робить команда, а акаунт-менеджер несе тільки відповідальність. Важливо розставляти пріоритети й чітко усвідомлювати, що і коли можеш зробити самостійно, а що необхідно віддати команді.

Вміти відпочивати

Без цього нікуди. Акаунт щодня віддає різну енергію різним людям. У нього обов'язково повинно бути власне джерело натхнення і спокою.

Бути акаунт-менеджером – значить брати на себе відповідальність за успіх реалізації проекту і при цьому захищати інтереси компанії. Робота акаунт-менеджером передбачає постійне спілкування з людьми, а значить і високу частку людського фактору. Який же кайф від цього можна отримати, а що забирає найбільше енергії?

Плюси роботи:

 1. Можливість організовувати і впливати на процеси, реалізовувати стратегічні ідеї.
 2. Постійний розвиток творчого мислення.
 3. Отримання позитивної енергії від клієнтів, відчуття власної значущості.
 4. Розуміння специфіки різних бізнесів, логіки побудови бізнес-процесів.
 5. Швидка «вижимка» всіх важливих експертних знань за рахунок фахівців.
 6. Можливість самостійно вирішувати черговість, пріоритетність і дедлайни завдань.

Однак, як і будь-яка інша робота, акаунтинг має свої темні сторони:

 1. Високий рівень енерговитрат.
 2. Необхідність мобільного «перемикання».
 3. Висока залежність від команди.
 4. Необхідність завжди бути на зв'язку.
 5. Робота з великим різноплановим обсягом інформації.

Найцікавіше, що темні сторони легко можуть стати світлими, якщо правильно налаштувати і організувати роботу.

 Акаунт-менеджмент підійде всім, хто хоче отримати швидкі різноманітні знання, хто вміє слухати, чути і співпереживати, хто любить наводити порядок.

На сучасному ринку хорошого акаунт-менеджера від посереднього відрізняє ключова особливість – бути бізнес-другом своєму клієнту, співпереживати за його бізнес, як за себе. Саме цих постулатів клієнтського ведення дотримується InfoUnion у своїй роботі. Переконайтеся у цьому самі.

Підпишіться на новини

Залиште ваш e-mail, щоб отримувати новини.

Обговоримо ваш проект?
Dog