Які методи маркетингу актуальні, а які застаріли у 2020 році?

Просування товару або бренду є одним з процесів, які не можна завершити і здати «під ключ». Маркетинг не сприймає почуття самозаспокоєння, його методи постійно змінюються - з'являються нові ефективні прийоми просування, а багато старих інструментів просто втрачають свою актуальність. В даному матеріалі будуть розглянуті ті й інші.

Актуальні методи маркетингу

Серед методів просування, що не втрачають свою ефективність, можна відзначити в першу чергу якісну рекламу, персоналізацію звернення до потенційного клієнта, використання соціальних мереж як майданчика для популяризації товару/бренду, а також застосування готових маркетингових рішень.

Реклама - наше все

Реклама є перевіреним методом просування і популяризації товару/бренду. Незважаючи на постійні корективи методів її ведення (в першу чергу перехід на цифрове просування), реклама залишається найбільш ефективним інструментом маркетингу і понині.

Сьогодні можна виділити наступні актуальні методи реклами, які ефективно працюють у 2020 році:

Особливо слід відзначити постійно зростаючу ефективність веб-реклами, включаючи всі згадані її різновиди. Успішна рекламна компанія в середовищі інтернет цілком здатна вивести бренд на передові позиції ринку.

Персоналізація - головний тренд маркетингу 2020

Останніми роками персоналізований маркетинг стає уособленням цифрового просування. Персоналізація контенту – це збір аналітичних даних про цільову аудиторію і використання цих даних з метою більш точного і ефективного просування товару/послуги/бренду.

Серед цілей персоналізованого маркетингу відзначимо:

Серед методів персоналізації найбільш ефективні - перелінковка з соц. мережами, робота з передплатниками, анкетування, таргетинг в Google Analytics.

Соціальні мережі – кращий інструмент просування

На сьогоднішній день в соціальних мережах налічується понад 3 млрд. активних користувачів. Це не могло залишитися непоміченим з боку маркетологів. У 2020 році соціальні мережі є найбільш ефективною рекламною платформою з точки зору «витрати-результат».

Найбільш популярними в наших широтах є такі майданчики, як Facebook, Instagram і YouTube. Сьогодні будь-який бізнес фактично зобов'язаний (для когось змушений) вести свій акаунт в соціальних мережах. Відсутність лінкування з соціальними мережами, по-перше, знижує ефективність рекламної компанії, по-друге, погано позначається на репутації бренду.

Серед найбільш ефективних інструментів маркетингу в соціальних мережах слід зазначити:

Крім того до числа ефективних інструментів SMM можна віднести роботу з контентом, а також різні крос-промо, хештеги, взаємодію з блогерами ну і, звичайно ж, пошукову оптимізацію.

Готові маркетингові рішення

Використання програмних інструментів може дуже допомогти в організації цифрової маркетингової компанії. Різні готові шаблони та графічні редактори дають можливість створити свій фірмовий стиль у веб-середовищі, при цьому економлять час і фінанси.

Використання готових маркетингових рішень дозволяє бізнесу індивідуалізувати акаунт, зробити його автентичним, впізнаваним і привабливим для цільової аудиторії. Це дійсно дуже ефективний метод просування у 2020 році.

Застарілі методи маркетингу

Серед інструментів маркетингу, які сьогодні не працюють, важливо відзначити агресивне просування і спам, надмірно орієнтований на СЕО контент, а також накрутку деяких показників (лайки і передплатники) ефективності SMM-компанії.

Агресивний маркетинг як метод антимаркетингу

Настирливе просування непогано працювало на початку 2010-х, сьогодні стало відвертим моветоном. Агресивний маркетинг і email-спам давно втратили свою актуальність, часто зводячи нанівець фінансові вкладення і витрачений час.

Найчастіше наслідками такого методу стають:

Сучасний клієнт не сприймає нав'язливої і хаотичної поведінки з боку ринку. Дійсно, такі методи сьогодні втратили колишню ефективність.

Неякісний контент із зайвим акцентом на SEO

Подібно агресивного маркетингу втрачає актуальність і так званий SEO-шний текст. Раніше пошукова оптимізація охоче виводила на перші місця у видачі не дуже читабельні, зате на 100% оптимізовані з точки зору SЕО-тексти.

Сьогодні інструменти роботи пошукових систем стали досконаліші й подібні трюки вже не проходять. Контент повинен бути не тільки SEO-оптимізованим, але також:

Ефективний контент - це той, що подобається цільовій аудиторії. А недобросовісні методи SEO-просування вже не настільки дієві, як це було колись.

Велика кількість передплатників - уявна популярність

Серед не самих об'єктивних методів цифрового маркетингу слід зазначити так звану накрутку лайків і передплатників. Маркетологи часто грішать накруткою цих показників за допомогою спеціальних веб-сервісів. В результаті така робота має мало спільного з реальною картиною популярності бренду.

Підпишіться на новини

Залиште ваш e-mail, щоб отримувати новини.

Обговоримо ваш проект?
Dog