10 порад, як створити класний блог самостійно

Блог - це тип сайту, що представляє собою стрічку новин, такий собі інтернет-щоденник однієї людини (зазвичай). Написання блогу є найпростішим з точки зору технічної роботи, однак створення фінансово успішного веб-ресурсу вимагає значно більших витрат, й не тільки грошових. Блог повинен бути актуальним та фінансово вигідним. Тут особливо важлива його тематика, оскільки саме вона або створює тісний, а головне - постійний контакт між блогером і читачем, або цього просто не відбувається. Але й про технічне виконання, а також зручність керування ресурсом забувати не варто.

Складно? Тепер трохи оптимізму. Створити свій блог при нинішньому розвитку сфери IT відносно просто. Знання та навички, звичайно, потрібні. Але за великим рахунком можна впоратися з поставленим завданням, використовуючи сучасні CMS платформи, на зразок WordPress, а також деякі поради, які будуть озвучені в даному матеріалі. Давайте розглянемо декілька основних правил, як створювати блог з нуля і на чому робити акценти в процесі.

Вибір тематики

Вибір тематики блогу залежить від однієї речі. Перш за все, слід розуміти, навіщо створюється новий веб-ресурс. Якщо його мета - просування вже існуючої марки, що займається продажем товару або наданням послуг, тут все зрозуміло - в блозі буде розміщуватися матеріал, що стосується даного товару і даних послуг. Інша справа, якщо це особистий блог. Тут вибір тематик необмежений, головне догодити цільовій аудиторії.

Як вибрати актуальну тему, яка подобається читачеві?

Що найбільш актуально сьогодні? Однозначно складно сказати, але відзначимо, що завжди актуальними є новинні тематики (події в країні), а також теми здоров'я, різні товарні ніші, наприклад електроніки, якісь популярні хобі, бажано цікаві як для чоловіків, так і для жінок, щоб спочатку не втрачати частину потенційної аудиторії. Вибираємо 5-10 відповідних тематик, з яких ми будемо обирати одну найкращу.

Аналіз обраної тематики

Як перевірити актуальність обраної тематики? Для цього найкраще використовувати сервіс Google Trends. Даний аналізатор запитів дозволяє з'ясувати, наскільки обрана тема цікава цільовій аудиторії. Наприклад, передбачувана тематика блогу - комп'ютерні комплектуючі.

Важливо з'ясувати частоту запитів по даній тематиці у пошуковику Google. На головній сторінці Google Trends слід вибрати цікавий для нас географічний регіон і певний часовий період, а також ввести основний запит по тематиці. Після введення з'явиться графік, який ілюструє криву частоти даного запиту в цьому регіоні і за обраний період.

Прораховуємо ступінь вигоди

Слід пам'ятати, що блог зазвичай створюється не для розваги, а для заробітку грошей. Особливо з огляду на те, що створення блогу також обійдеться в копієчку. Таким чином, слід з'ясувати, наскільки фінансово вигідним є проект. Важливо щоб відвідувачі регулярно вводили потрібні ключові слова й фрази, що задовольняють рекламодавця, оскільки саме реклама є основним доходом будь-якого блогера.

Вибір платформи CMS

Тепер торкнемося технічного питання, а в подальшому - питання управління блогом. Створення сайту без знань веб-програмування можливо завдяки таким CMS, як WordPress і Joomla.

1. WordPress

Найпопулярнішою CMS на сьогодні є WordPress. Серед її переваг - швидка установка, інтуїтивно зрозуміла панель управління, швидкість і надійність, максимальний набір підтримуваних технологій. В цілому кажучи - простота, функціональність й безвідмовність - це про WordPress.

2. Joomla

Друга після WordPress, платформа Joomla також дуже хороша. Вона має зрозумілий інтерфейс, багатомовна, відрізняється досить простим і зручним адмініструванням.

Вибір хостингу

Після створення блогу слід визначитися, як саме буде працювати сайт. Варіанта 2 - або він буде працювати з сервера власника, або слід обрати хостинг. При цьому важливо визначитися з такими факторами вибору хостингу, як швидкість роботи, передбачуваний обсяг трафіку, вартість послуги та якість техпідтримки.

Зазвичай вибирати слід з 3-х варіантів:

1. Загальний хостинг - стандартне рішення з хорошою техпідтримкою, що працюватиме цілодобово, помірною вартістю, але обмеженими можливостями налаштувань.

2. Хмарний хостинг - більш просунутий варіант, що забезпечує грамотний розподіл навантаження на сервер, що максимально збільшує час безвідмовної роботи ресурсу.

3. VPS/VDS хостинг - дає ще більші можливості по управлінню, включаючи root-доступ до ресурсів сервера, однак вимагає від користувача знання навичок програмування.

Обираємо домен

Повна адреса сайту, який відвідувач бачить в адресному рядку браузера, називається доменом. Насправді вибрати домен - нескладне завдання. Слід скористатися можливостями CMS, наприклад WordPress. Необхідно зареєструватися і вписати саме релевантне слово/фразу, що характеризує обрану тематику, англійською мовою. Наприклад, «computer parts». Система автоматично запропонує відповідні варіанти.

Візуальне оформлення сайту

Усі CMS пропонують різні теми для оформлення блогу. Можна вибрати будь-яке тематичне оформлення, але, мабуть, краще зупинити свій вибір на більш універсальному шаблоні.

Наповнення блогу контентом

Забезпечення щойно створеного блогу контентом - копітка й трудомістка задача. Текстовий контент, зображення і відеоматеріал необхідні в рівній мірі, оскільки саме вони виступають сполучною ланкою між автором і читачем. Чим більш корисним і якісним є контент, тим більше шансів на успішний розвиток блогу.

Постійне просування й аналіз роботи блогу

Слід розуміти, що створити і наповнити блог матеріалом - лише половина справи. Сайт вимагає постійного розвитку, або вірніше сказати, адаптації під різні вимоги SEO, крім того дуже важливі рекламні налаштування й ведення аналітики.

1. SEO-оптимізація блогу з метою підвищення релевантності сторінок і ступеня впізнаваності сайту пошуковими системами.

2. Рекламна політика - налаштування контекстної реклами здійснюється за допомогою Google Adsense. Також доречно пов'язувати матеріал блогу з матеріалом окремо існуючого режиму в соц. мережах і відео-хостингах.

Також слід налаштувати службу Google Analytics, що дозволяє відстежувати різні статистичні показники, пов'язані з відвідинами блогу.

Підсумки

Можна зробити висновок, що створення власного блогу - непросте, але цілком реальне завдання. Від нас буде потрібно 3 речі - бажання, терпіння й праця. Не варто гнатися за швидким результатом. Дбайливе ставлення до своєї аудиторії слід підкріплювати регулярним, цікавим контентом, постійно відстежувати статистику, приділяти увагу рекламним і SEO питанням.

Підпишіться на новини

Залиште ваш e-mail, щоб отримувати новини.

Обговоримо ваш проект?
Dog