Мистецтво email-розсилки: як правильно створювати розсилку, не перетворюючи її в спам?

Цифрове просування включає в себе безліч інструментів, в тому числі поштову рекламну розсилку. Мета даного методу - ознайомлення потенційного клієнта з перевагами товару/послуги, а також підтримка з ним постійного контакту. Простіше кажучи, email-розсилка - це засіб спілкування з цільовою аудиторією. Однак часто по-старому цей цілком коректний метод повідомлень плутають з настирливим спамом, що не зовсім правильно. Давайте розберемося, у чому переваги даного інструменту та як зробити email-розсилку якісною.

Основна кінцева мета розсилки

Правильно сформульований контент, його лаконічність і в той же час інформативна подача можуть серйозно допомогти в питаннях продажу. Основна мета такого методу - періодичне коректне нагадування покупцеві про існування компанії та актуальності подальшої співпраці з нею, що провокує зацікавленого клієнта на повторну покупку.

Основні переваги поштової розсилки

Згадавши загальні цілі email-маркетингу, слід розглянути конкретні вигоди, які ми отримуємо в разі його успішного проведення.

Крім того, даний інструмент маркетингу дозволяє легко відстежувати результати і вносити корективи при необхідності, що робить його високоефективним і прибутковим.

Як створити якісний контент?

Слід сказати, що створення ефективного контенту і форми для поштової розсилки вимагає індивідуального підходу. Однак основні принципи виділити нескладно, це:

Така формула у вигляді поєднання лаконічності та інформативності у правильній обгортці завжди працює, головне враховувати особливості цільової аудиторії, її потреби та переваги.

У більшості випадків email-користувачі по-хорошому ліниві. Вони не чекають зайвих листів на пошту, тому наповнення розсилки має бути лаконічним і тезовим. Також важливо не перевантажувати лист графічними шедеврами, щоб не втомлювати потенційного клієнта. До того ж не у всіх є швидкісний інтернет, і не всі переглядають пошту з ПК (смартфон працює повільніше, не забуваємо).

Найкраще використовувати просту візуальну форму у впізнаваному стилі, щоб клієнт відразу розумів, від кого надійшов лист. Контент повинен містити все необхідне - цільову інформацію, заклик до дії та можливість зворотного зв'язку.

При правильному оформленні навіть інформативний лонгрід не викличе у людини роздратування, навпаки, він як мінімум не стане позначати лист в рубрику «спам», а в ідеалі відвідає сайт компанії, чого власне ми від нього і чекаємо.

Основні етапи планування

Етапів всього 3 - визначення цілей проекту, збір інформації та вивчення аудиторії, а також дослідження кон'юнктури ринку та виявлення плюсів/мінусів конкурентів у даній ніші.

Інструменти аналітики і перевірка ефективності

Для аналітики і перевірки ефективності email-маркетингу можна використовувати такі показники, як Open Rate і Click Rate, а також аналіз помилок, відгуків та скарг.

Як боротися з низьким Open Rate?

Листи з низьким Open Rate (відсоток відкриття) називаються в середовищі маркетологів «мертвим вантажем». З клієнтами, що відписалися від розсилки, слід працювати індивідуально. Найбільш ефективні методи їх «оживлення» - бонуси та знижки, що цілком здатні повернути інтерес даної аудиторії.

Методи збору інформації про цільову аудиторію

Важливий момент підготовки маркетингової email-компанії. Для збору інформації використовуються такі інструменти, як:

Залучення підписників та обмін інформацією з ними допоможе визначити найважливіші характеристики й потреби цільової аудиторії.

Вибір часу для email-розсилки

Правильно вибраний час для проведення розсилки має вирішальне значення. За замовчуванням найбільш сприятливим моментом для сприйняття людиною нової інформації вважається ранок першого робочого дня тижня. Але для більшої ефективності краще визначати персональний час розсилки шляхом аналізу частоти прочитання листів.

Підпишіться на новини

Залиште ваш e-mail, щоб отримувати новини.

Обговоримо ваш проект?
Dog