Що у просуванні бізнесу змінилося після епідемії

Однозначно, що багато у світі змінилося з приходом в наше життя вірусу COVID-19, і навіть після закінчення пандемії зміни будуть незворотні.

На жаль, в нашій країні бізнес не отримав відчутної підтримки держави. А це означає, що підприємці змушені самі рятувати свою справу і розраховувати тільки на свої сили.

Прикро, що не всі пережили карантин: багато ресторанів, кафе й магазинів так і не відкрилися після ослаблення карантину. Ну а ті, хто все ж зміг залишитися на плаву, цілком очікувано задаються питаннями: "Як бути далі і до чого готуватися?". І на них ми спробуємо знайти відповіді.

Перехід на віддалену роботу

З упевненістю можна сказати, що після пандемії (та й під час неї) багато по-новому поглянули на роботу віддалено. Й навіть ті, хто був упевнений, що їм не підійде такий формат, змінили свою думку. Співробітники навчилися дистанційно спілкуватися з клієнтами, один з одним, вирішувати важливі питання, проводити зустрічі. Однозначно можна сказати, що такий формат роботи стане трендом на найближчі кілька років. І він має масу плюсів.

Зниження попиту на продукцію у покупців

У частини людей під час карантину й після нього фінансове становище не змінилося. Але у більшості воно істотно погіршилося. Наслідки цього - зниження купівельного попиту на непродовольчі товари. У такому положенні вижити найскладніше невеликим компаніям. Вони змушені урізати бюджети на маркетинг, залишаючи лише канали, які генерують клієнтів і, відповідно, прибуток, відразу ж. Великі компанії, лідери ринку постраждали значно менше й у них немає необхідності тотально переглядати свої бюджети.

Зросла популярність email розсилок

Кожна компанія намагалася максимально зберегти комунікацію зі своїм клієнтом в умовах віддаленого співробітництва. Тому розсилки запустили навіть ті, хто ними ніколи не користувалися. Але, на жаль, не всі мали очікуваний ефект. Щоб розсилка працювала, необхідно ретельно проводити підготовку до неї, щоб вона не викликала у адресата асоціацій зі спамом.

Ще більше виріс попит на онлайн покупки

Ця тенденція останніх декількох років за період пандемії набрала ще більших обертів. Більшість бізнесменів поспішили максимально швидко й без втрат перевести свої бізнеси в онлайн формат. Ті, хто не встиг/не захотів це зробити, зазнали великих збитків.

Для покупця такий стан справ - тільки плюс, адже можна вибрати для себе найбільш вигідну пропозицію. Для підприємців - мінус: й без того висока конкуренція тільки посилиться, що спричинить за собою додаткові витрати на маркетинг. Бізнесмени будуть змушені постійно придумувати щось нове й аналізувати ринок, щоб не відставати від своїх "суперників".

SEO-просування не втрачає своїх позицій та робить упор на контент

Підприємці, які перевели свій бізнес в онлайн, потребують і потребуватимуть якісного просування. Поки в тренді електронна торгівля, в тренді й пошукове просування. Одне без іншого просто не виживе.

Але, оскільки користувачі під час пандемії тільки підвищили свої запити на експертний та якісний контент, то саме на тексти необхідно буде зробити упор в просуванні сайтів. Більш того, просто полотном, навіть самого якісного тексту, обмежитися тепер буде мало. Необхідна ще й хороша візуальна складова: відео, фото або гіфки.

При розробці нових онлайн продуктів акцент робиться на автоматизацію

Під час карантину багато хто усвідомив, що ефективність віддаленої роботи могла б бути вище, якби багато процесів були автоматизовані. Це допомогло б скоротити витрати. Тому веб-розробники зараз теж не сидять без роботи: актуальна автоматизація як вже запущених бізнес-процесів, так і створення нових "фішок": баз знань, автоматичних платежів, обліків фінансів і т.д.

Однозначно одне: діджиталізація тільки набирає обертів

Все більше бізнесменів вважають за краще вкласти кошти в онлайн рекламу, а не банери на вулиці, витратити гроші на просування в соц. мережах, а не на друк й роздачу листівок по місту.

Попит на просування бізнесу онлайн збільшується, а значить, цілком ймовірно, що і ціни на діджитал послуги можуть поповзти вгору.

Експерти в один голос стверджують: якщо ви до сих пір не перевели свій бізнес в онлайн (або не забезпечили йому альтернативне існування в інтернеті), то ризикуєте й зовсім його втратити.

Підпишіться на новини

Залиште ваш e-mail, щоб отримувати новини.

Обговоримо ваш проект?
Dog