Офіс VS коворкінг: як вибрати найбільш ефективний формат роботи в компанії

За останній час значно змінилися правила роботи для затребуваних фахівців. Все частіше співробітники переводяться на віддалену роботу, яка не вимагає певного графіка і обов'язкової присутності на робочому місці в офісі. Персонал набагато частіше цікавиться саме таким типом зайнятості для забезпечення заробітку.

Як часто компанії вирішують перевести співробітників в віддалений формат роботи у коворкiнгу?

Досить багато співробітників хочуть працювати в віддаленому форматі. При цьому можна вибрати роботу з дому або в спеціально призначених для цього місцях - коворкінг. Ви можете зустріти керівників великих організацій, програмістів, операторів, копірайтерів та дизайнерів, які працюють саме в такому форматі. Приватні підприємці та власники різного бізнесу також з великим ентузіазмом працюють поза офісом, в коворкінг.

Оренда робочого місця в коворкінг може коливатися в межах 400 $ щомісяця (від 80 до 400 $, в залежності від обраного приміщення). Ця вартість набагато нижча за ту, що доведеться віддати за оренду повноцінного офісу. Але і цей формат в повному обсязі виправдовує очікування співробітників. Багато хто вибирає і нетворкінг, який сприяє швидкому зростанню і розвитку нових компаній. Керівники проектів та компаній займаються пошуком співробітників як під час професійних тренінгів, так і у вільний час. Це дозволяє розширювати стандартні і формувати нові критерії для створення і функціонування бізнесу.

Інноваційний підхід створення робочих процесів має масу переваг, серед яких можна виділити аутсорсинг системного і кадрового адміністрування, моментальне реагування на безліч запитів і прекрасні можливості для нетворкінгу.

Коворкінг - для тих, хто жадає нових ідей

Приміщення, обладнані для коворкінгу, являють собою велику кількість столів, за якими можуть одночасно працювати десятки людей. І це не обов'язково повинні бути співробітники однієї компанії. Разом можуть працювати дизайнери, юристи, оператори колл-центрів і безліч представників інших професій.

Таким чином відбувається спілкування і обмін ідеями між абсолютно різними людьми, які можуть запропонувати нові знання один одному. Тут ви можете працювати, знайомитися і отримувати нові емоції одночасно. Також коворкінг є чудовою альтернативою для тих, хто змушений працювати вдома. Зміна обстановки і реальне спілкування буде позитивно позначатися на продуктивності.

Серед переваг коворкінгу працівники, які поміняли офіс на вільний простір, оцінять відсутність регламентованого графіку і дрес-коду. Також не має значення час, коли ви захочете відпочити. В коворкінг, як правило, безкоштовно пропонується чай з печивом, і ви можете перекусити в будь-який момент на спеціально відведеній кухні або в сусідній кімнаті.

Ще одна перевага коворкінгу - більше вільного простору

Як правило, коворкінг розташовуються в бізнес-центрах, а в них можна знайти і тренажерний зал. У деяких приміщеннях є окремо обладнаний спортивний куточок, що включає невеликий турнік, лаву для преса або класичні бруси, які можна зустріти в кожному дворі. Наявність таких куточків дозволить з користю проводити час відпочинку від сидячої роботи. Адже фізична активність сприяє поліпшенню мозкової діяльності. Крім того, це допомагає зняти стрес. Ви зможете значно підвищити концентрацію на роботі і з легкістю вирішити всі поставлені на день завдання.

Що таке аутсорсинг адміністрування

Команди, які працюють з використанням інноваційних технологій, самостійно вирішують безліч адміністративних питань. Це допомагає клієнтам позбутися деяких турбот, полегшуючи процес роботи.

У переліку послуг, які пропонують компанії-організатори вільних просторів, можна зустріти:

• висококласне обслуговування менеджерами;

• вільний доступ до мережі інтернет на високій швидкості;

• можливість адаптувати наявні інформаційні технології під свій бізнес.

Асистенти, які весь час знаходяться поруч, можуть взяти частину обов'язків на себе. Тепер вам не потрібно буде самостійно замовляти таксі, бронювати квитки на ділову зустріч або організовувати зустрічі з бізнес-партнерами. Всі ці та багато iнших послуг найчастіше включені в вартість оренди офісів.

Кожен, хто вирішує переміститися в коворкінг зі звичних офісів, не зазнає жодного розчарування. Адже тут можна отримати допомогу і направити енергію на вирішення важливих завдань, не відволікаючись на дрібниці. У поспіху можна не встигнути роздрукувати важливі документи - досить відправити їх в офіс по шляху, куди треба буде зайти і забрати вже готові папери. Вам також допоможуть в організації передачі документів діловим партнерам, коли ви знаходитесь у від'їзді.

Для яких структур перехід на коворкінг - не найкращий вибiр

Специфіка роботи деяких компаній ще не готова забезпечити гнучкість роботи для своїх співробітників. Прикладом можна привести банківські контори. Вони повинні надавати послуги клієнтам в робочий час. Але поступово і банківська сфера переходить на новий рівень обслуговування. Японська банківська система є найкращим тому підтвердженням - клієнти самостійно користуються послугами банку за допомогою менеджеру, а менеджер, в свою чергу, працює в одному відділенні стаціонарно, а в іншому - віддалено.

Останнім часом кожна компанія може самостійно вибирати формат для роботи. Звичайно, перед зміною форми роботи керівники повинні ретельно зважити всі переваги і недоліки нового формату зайнятості. Особливо це стосується компаній, сфера зайнятості яких адаптована для спілкування і прямої взаємодії з клієнтами.

Важливим фактором є те, що кожен власник бізнесу може вибирати самостійно. Не важливо, який варіант буде обраний - класичний офіс або відкритий простір, головне - щоб співробітники були задоволені. А якщо підлеглі будуть задоволенi, буде регулярно підвищуватися продуктивність праці.

Підпишіться на новини

Залиште ваш e-mail, щоб отримувати новини.

Обговоримо ваш проект?
Dog